Renault Samsung, 36 kWh pil ile yeni SM3 ZE’yi duyurdu

Renault Samsung, 36 kWh pil ile yeni SM3 ZE

sm3
sm3 ze

Renault Samsung Motors, Güney Kore’deki Daegu Uluslararası Future Auto Expo’da yeni SM3 ZE’yi tanıttı. Elektrikli araç aralığını müşteri talebini karşılamak üzere yenileyeceğini belirleyen Groupe Renault, son sekiz yılda edindiği uzmanlığa dayanarak, ürün yelpazesini yenilemeye devam ediyor; en yeni örnek SM3 ZE’nin yeni versiyonu. İlk kez 2013’te ortaya çıktı.

Yeni bir SM3 ZE, Kore’de bir Ulaşım Güvenliği Otoritesi (KOTSA) raporuna göre, ağırlık artışı olmaksızın 36kWh’ye yükselmiş ve 2016’da Güney Kore’de günlük ortalama 40 kilometrede yolculuk ederek ortalama günlük seyahate çıktı. Tek bir şarjla beş gün.

Özerklikteki bu artış ve modelin geniş kabini SM3 ZE’nin yalnızca perakende müşterileri tarafından değil aynı zamanda devlet tarafından işletilen filolar ve taksi operatörleri tarafından da ifade edilen güçlü talebi karşılamasına izin verecektir. Nitekim, geçen Nisan ayında Güney Kore Sağlık ve Refah Bakanlığı tarafından 1.200 araç satın alındı. Model, Seul, Daegu ve Jeju Adası’nda EV taksi olarak da popüler kullanıma sahip.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir