www.ototesla.com Blog Kuralları

1- Blogda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı forum hiçbir sorumluluk kabul etmez.
2- Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ya da Uluslararası Kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çigneyen mesajlar foruma gönderilemez. Forumda yayınlanmış olsa dahi, bilgi verilmesi halinde bu iletiler silinecektir.
3- Topluluklar hakkında , din , dil , ırk , siyasi görüşlerle ilgili tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
4- Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

5- Blogda küfür, argo, hakaret, küçük düşürücü, aşağılayıcı, rencide edici tüm kelimelerin; din, dil, ırk ayrımına yönelik veya forum huzurunu kaçıracak her türlü söylev, yazı, resim, video ve diğer tüm yazıların kullanımı paylaşılması yasaktır.

6- Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli yazılar yasaktır.

7- Her türlü taciz edici yazı yasaktır.

8- Başkasına ait kişisel bilgiler yayınlamak yasaktır. (telefon numarası, adres, e-posta adresi v.b.)

9- Blog admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.

10- Aile ortamı için uygun olmayan herhangi bir mesajın gönderilmesi yasaktır.

11- Üyelik iptali admine özel mesaj gönderilerek talep edilir. Üyenin hesabı silinse dahi foruma göndermiş olduğu mesajların sistemde tutulup tutulmaması yönetimin inisiyatifindedir.

12-Telif haklarını zedeleyen , telif hakkıyla korunan dosyalara (MP3-video-resim , crack, serial, warez vb.) link verilmesi ve sitede paylaşılması yasaktır.

13- Forum üzerinden paylaşılan yazılım, dosya ya da linklerden indirilen dosyaların bilgisayarınızda oluşturabileceği sorunlardan www.ototesla.com sorumlu değildir. Başka bir siteden alıntı yapılmış ise mutlaka orijinal kaynağa ilişkin link verilmelidir. Alıntı yapılan yerden izin almak gerekiyorsa gerekli izin alınmalıdır.

14- Blog kurallarına uymayan ve uygunsuz paylaşımlardan dolayı Türkiye Cumhuriyet Adli Makamlarına intikal eden bir olay olması durumunda, adli makamlardan gelen talepler doğrultusunda bilgi ve belge paylaşımı yapılacaktır.

15- Blog kuralları haber vermeksizin değiştirilebilir.

GİZLİLİK
Sistem ve yazılar hakkında herhangi bir şikayetiniz varsa veya TELİF HAKLARINI İHLAL EDEN BİR YAZI VEYA PAYLAŞIM görmeniz halinde linkiyle birlikte  lütfen oghuzrock@gmail.com   e-posta adreslerim üzerinden irtibata geçiniz.

YAZILAR VE YORUMLAR;

Bağlantı adresi verilmeden kopyalanan yazılar için hak talep etmeyeceğiz. Ancak amaç bilginin internette özgürce paylaşımı ise, yazının tamamına yazının sahibinin, yani yazarın sitesi üzerinden ulaşılması etik olacaktır.
Teknoloji Haberleri, Otomobil Haberleri ve ilgisine göre forumun bazı kısımlarında admin tarafından açılan konularda internet sitesi üzerinden alıntılar yapılabilmektedir. Yazılarda ilgili kaynak, link paylaşımı unutulması durumunda genellikle tr.wikipedia.org adresi üzerinden yapılmaktadır.

REKLAMLAR VE SPONSORLAR;

Sayfamızı ziyaret ettiğinizde 3. taraf yada 2. taraf şirketlerle işbirliği yaptığımızı görebilirsiniz. Görüntülenen reklamlar veya sponsorlar ziyaret ettiğiniz sayfada ilginizi çekebilecek ürün veya hizmetlerin reklamlarını gösterebilir. Bu reklamların görüntülenmesi esnasında reklam şirketleri ziyaretinizden dolayı elde edilen bilgileri (tarayıcı bilgisi, arama kelimesi, içerikler gibi genel ve özel olmayan, kişisel olmayan bilgilerdir) reklam yönetiminde veya kullanıcının ilgisini çekebilecek reklamlar için kullanabilirler. Bu bilgiler isim, soyad, tc kimlik no, adres, e-posta veya telefon numarası gibi bilgiler olamaz.

Sayfalarımızı ziyaret etmek için banner vb reklamlara entegre edilmiş çerezleri kabul etmek zorunda değilsiniz. Çerezleri istediğiniz gibi bloke edebilirsiniz. Reklam izlemek veya tıklamak zorunda değilsiniz. Sponsor reklamlarımızı engellemek için banner bloke yazılımları kullanabilirsiniz.

DOSYALAR, SÜRÜCÜLER VE DİĞER DIŞ BAĞLANTILAR;

Kullanıcılar sayfalardan indirdikleri tüm dosyaları virüs taramasından geçirmek zorundadırlar. Sistemimizde hiçbir şekilde virüs olmamasına rağmen işletim sistemi ve programların açıklarından yararlanarak sisteme bulaşabilecek her türlü kötü yazılım için kullanıcılar kendi güvenliklerini sağlamak durumundadırlar. Aksi takdirde sayfalarımızdan indirilen dosyalar veya dış bağlantılar için hiçbir hak talep edilemez, editör ve site sahipleri zan altında bırakılamaz, cezai yükümlülük sunulamaz.

Ayrıca sistemimizde dış bağlantılara yer verilmektedir. Bu dış bağlantıların sayfalarımız, editörlerimiz ya da site sahibi ile hiçbir alakası yoktur. Sadece tavsiye bağlantılardır. Bu bağlantılardan dolayı oluşabilecek problemlerden dolayı hiçbir sorumluluk kabul edilmeyecektir.