Tesla Türkiye

Elektrikli ve hibrit araçların, alternatif enerjilerin kullanılarak yapılan çalışmaların olduğu, bu çalışmaların uygulamalarının yer alacağı, Tesla araçlarına ait inceleme, bakım, onarım gibi işlemlerin yer alacağı, bunun dışında elektrikli ve hibrit araçların yer alacağı Tesla Türkiye forum sitemizdir.

Tesla Türkiye, farklı kaynaklarda yer alan elektrikli otomobil haberleri ve özelliklerinin derlenerek www.ototesla.com internet sitemiz üzerinden Tesla Türkiye kullanıcılarına, meraklılarına, bilgi ve güncel haberleri paylaşmayı amaç edinmiştir.

Elektrikli otomobil dünyasında yer alan gelişmeler, Tesla dışında elektrikli araç üretimi yapan, elektrikli arabaların özelliklerinin paylaşıldığı bir forum sitesidir.

Tesla Türkiye’ de henüz satışları düzenli olarak başlamamış, Tesla fiyatları ise araba satış sitelerinde beş yüz bin Türk Lirası fiyatlarla satışa sunulmuştur. Tesla arabalarının üretimi arttıkça ülkemizde de satış ve teknik servis olanakları gün geçtikçe artacaktır. Tesla Türkiye’de bu satış fiyatlarıyla belirli bir satış hacmi yakalaması için biraz daha zamana ihtiyacı var gibi görünüyor. Ancak bizler bu araçlara ilgi duydukça insanların ihtiyaçlarına göre değişim ve gelişim yaşanacaktır.

Elektrikli Otomobil henüz Türkiye’de yeni sayılabilecek bir kavram, ancak Türk insanının bu teknolojiye çok iyi adapte olarak kullanımda ilk sıralara ilerleyen yıllarda çıkacağını düşünüyorum. Tabi bu işlem için Devletimizin de çok büyük katkısı gerekmektedir.

İnternet sitemizin isminde olduğu gibi daha çok Tesla Otomobillerine, Tesla Model X, Tesla Model S, Tesla Roadster, Tesla Semi araçlarına öncelik vererek, bunların dışında diğer otomobil markalarının ürettiği elektrikli arabalara, elektrikli taşıtlar hakkında derlenmiş bilgiler olacaktır.

Ayrıca sitemizin bazı bölümlerinde yenilebilir enerji , alternatif enerji , güneş enerjisi gibi kaynakların kullanıma ilişkin bilgi ve haberler yer alacaktır.

Bunların dışında Elon Musk’ın yönetimde olduğu SpaceX, The Boring Company, SolarCity gibi firmaların da çalışma ve haber bilgileri yer alacaktır.

Sitemizde yer alan bilgi ve haberler araştırılarak ya da yayımlanan haber ve bilgilerin derlenerek ya da alıntı yapılıp kaynak gösterilerek sitemizde yer alacaktır, sitemizde elektrikli otomobil ve Tesla Türkiye Türkçe bilgileri yer aldığından hazır kaynaklardan bilgilerin yer alması bu sitenin amacının farklı haberlerle kafa karışıklığı yaratmadan, Elektrikli Otomobil Türkiye, Tesla Türkiye, Elektrikli Araçlar, Türkiye’de alternatif enerji kaynakları, Doğal enerji kaynakları bilgi, haber, özelliklerinin hepsinin aynı yerde bulunmasını sağlamak amacıyla oluşturulmuş internet sitemizdir.

İyi okumalar dilerim.