Elektrikli Chevrolet Camaro

Chevrolet’in Drag Yarışları İçin Özel Olarak Ürettiği Elektrikli Camaro

Drag yarışları denildiğinde aklınıza belki de ilk gelen şey yüksek ve güçlü motor sesleridir. Ancak Chevrolet bu durumu süper güçlü ve elektrikli bir Camaro üreterek değiştirmek istiyor.

Geliştirilen 800 voltluk özel model, normal modellere göre çok daha hızlı şarj oluyor. Nede olsa sürekli gazlayacaksınız değil mi?

İdeal ağırlık dağılımı için Chevrolet 200 voltluk 4 pil kullanarak, bunları eşit şekilde otomobile dağıtmış. Bu sayede otomobilin ağırlık dağılımı istenilen düzeye getirilmiş.

Chevrolet’in bu girişimi genel olarak oldukça olumlu karşılandı. Yetkililer, elektrikli araçların drag yarışları dünyasında nasıl bir rol oynayacağı konusunda heyecanlı beklentiler içerisindeler. Ancak diğer bir taraftan drag yarışlarının eski usul kalması gerektiğini savunanlar da var. Egzoz sesleri ve benzin kokusu olmadan bu yarışların aynı duyguları yaşatmayacağı söyleniyor.Elektrikli araçlar, drag yarışlarında bir yere sahip olabilir mi? Yoksa, ”Motorun çıkardığı o ses.. Anlayamazsınız ” diyen çocuk gibi benzin kokusunu özler bir hale mi geleceğiz?

kaynak

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir