Audi R8’in Varisi Tamamen Elektrikli Olacak

Audi R8’in varisi olacak yeni otomobilin tamamen elektrikli olması ve 650 beygir gücünde olması söz konusu.

audi-r8-elektrikli

Eğer günlük sürebileceğiniz bir süper araba arıyorsanız, Audi R8 iyi bir seçenek. Araba konforlu, harika sürüş kalitesi ve güçlü V-10 motoruna sahip. Ancak Audi, yıllar sonra bu arabanın yeni modelini çıkartmaya hazırlanırken V-10 motoru gözden çıkarttı.

Birleşik Krallık dergisi Car’a göre, Audi R8’in varisi, bir elektrikli süper araba olan E-Tron GTR olacak ve arabada şu anki R8’de bulunan V-10 motoru bulunmayacak. Araba, 650 beygir gücünde olacak ve 0’dan 100 km’ye 2 saniyeden az bir sürede çıkacak. Arabanın mekanik olarak Porsche Taycan ile 4 tekere güç verecek 3 motor, kablosuz şarj ve 95 kWh batarya gibi birçok ortak noktası var.

Bu özelliklerin hiçbiri henüz resmi değil ancak bu arabaya dair çıkan söylentilerle örtüşüyorlar. Örnek olarak, Automobile dergisinde yayınlanan makalede Audi’nin E-Tron GT sedan ve E-Tron GTR coupe adında iki adet Taycan temelli elektrik araba piyasaya süreceği söyleniyordu. E-Tron GT konseptinin üretimine 2020 yılında başlanacak. E-Tron GTR’ın ise 2023 yılında piyasaya sürülmesi tahmin ediliyor.

kaynak

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir