Tesla günde 1000 araç üretiyor

Bu konu toprock tarafından 10 ay önce açıldı, 899 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
toprock
Miliwatt (mW)
Üyelik Zamanı: 2 sene önce
Konu Sayısı: 13
Yanıt Sayısı: 1
10 ay önce

Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde şirket çalışanlarına gönderdiği bir eposta da şirket çalışanlarını tebrik ettiğini söyledi. 

Musk gönderdiği mesajda;

“Şirketteki herkesin birinci önceliği, günde 1.000 adet yüksek kaliteye sahip Model 3 üretimine yardımcı olmak olmalı. Aracın gövdesinin üretilmesi, şu an için yardıma en ihtiyaç duyulan nokta. Lütfen öncelikle yaptığınız işi basitleştirme ve üretim süresini azaltmaya odaklanın.”

devamla;

“Üretimde kullanılan 10.000 parçanın ve işlemin maliyeti arttırdığını unutmamak gerekiyor. Standart bir Model 3 üretimi için 38.000 $ harcanıyor. Bu da demektir ki her parça için 3.80 $ civarında harcama yapılıyor.”

Musk 2019 yılının ilk çeyreğinde üretim hacminin en yüksek seviyeye ulaşacağını belirtmişti. 

“Mutlaka Model 3’ün 35.000 $’a satın alabileceğiniz bir versiyonunu sunacağız. Yüksek olasılıkla, yılın sonunda üretebileceğimiz daha küçük bir batarya ve 2019’un ilk çeyreğinde ulaşacağımız seri üretim sayesinde 35.000 $’lık fiyatı yakalayacağız. Şu an mümkün olsaydı bunu yapardık fakat biraz daha vakte ihtiyacımız var.”

Tesla otomobil maliyetleri düştüğünde daha çok fazla satış rakamlarına ulaşılacak ve teknolojiyi geliştirecek imkanlar bulunacaktır.

 
Aramıza Katılıp Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
  • 41 Kayıtlı Üye
  • 480 Konu
  • 14 Cevap
  • Son Üye ali unlu
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (2)
  • Petawatt (PW) (2)