Tesla, Mor Renkli ve PUBG Temalı Model 3’ü Bir Airdrop Kutusuyla Tanıttı

2 dk okuma süresi

Elektrik motorlu otomobil sektörünün en önemli isimlerinden Tesla, piyasaya sürdüğü araçların teknik özellikleri ve tasarımlarının yanı sıra pazarlama stratejileriyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Hatta şirket, zaman zaman farklı şirketlerle de iş birlikleri yaparak araçlarını tanıtıyor. Şimdi yine böyle bir durum gerçekleştiren Tesla, Çin‘de etkileyici bir araç tanıtımı gerçekleştirdi.

Tesla, ilk kez mor renge sahip olan bir Model 3 ve Model X tanıttı. Model 3, Şanghay’da bulunan bir alışveriş merkezinin önünde sergilendi. Buraya kadar her şey normal gibi görünüyor olsa da Tesla, dünyanın en büyük oyun geliştiricilerinden bir tanesi olan Tencent Games ile bir iş birliği yaparak, yeni aracını PUBG temasıyla sergilemeyi tercih etmişti.

Tesla Model 3

İşte, bir airdrop kutusuyla sergilenen Tesla Model 3

Tesla ile Tencent Games’in yaptığı bu iş birliğinin her iki şirket için de önemli olduğunu söylemek gerekiyor. Çünkü bu tür bir reklam çalışmasıyla hem Tencent Games hem de Tesla, seslerini Şanghay’da bulunan tüketicilere duyurma imkanı yakalamış oldular. PUBG temalı kıyafetler giyen modellerin de araç başında yer aldığı sergileme hem PUBG hem de Tesla hayranlarını bir araya getirmiş oldu.

kaynak

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir