Tesla dev bataryalarını üretmeye başlayabilir.

Geçtiğimiz günlerde Tesla’nın daha büyük boyutta bir batarya üretmeye hazırlandığı ortaya çıkmıştı. Bataryanın olası üretim yeri hakkında bir takım bilgiler yer almakta.

Tesla’da Elon Musk yönetim kurulu başkanlığı görevinden istifa etmiş, yerine ise Robyn Denholm geçmişti. Bunun yanında pek çok kaza ve dava haberi de sene boyunca Tesla’nın ana gündemi oldu. Tüm bu durumlar yaşanırken Tesla özgün fikirlerinden vazgeçmeyerek çalışmalarına devam etti.

Son olarak şirketin yeni ve daha büyük bir batarya sistemi üzerinde çalıştığı bilgileri çıkmıştı. Son aylarda yangına karşı daha dayanıklı bir batarya üzerinde de çalıştığı bilinen Tesla, elektrikli batarya konusunda ciddi adımlar atarak  hızlı bir ilerleme kaydetmeyi umut ediyor.

Güvenli ve daha dayanıklı bataryalar için çalışan şirketin üretimi üzerinde çalıştığı son batarya ise ‘Megapack’ olarak anılıyor ve  23’5 ‘x 5’3’ ölçeğinde ve yaklaşık 2,673 kWh kapasiteye sahip olacak. Bataryaların üretiminin ise Gigafactory’de gerçekleşeceği düşünülüyor ve hatta şirketin bunun için fabrikaya özel yeni konteynerler ekletme üzerinde çalıştığı söyleniyor. Şu anda bu haberlerin hepsi bir duyum olarak kalsa da yakın zamanda açıklanacaktır.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir