Nissan, hibrit otomobil hazırlığında olduğunu doğruladı

Nissan

Elektrikli otomobil furyasına erken dahil olan Nissan, hibrit modelleriyle birlikte kullanıcıları şaşırtacak gibi gözüküyor.

Mitsubishi‘nin yüzde 34‘lük hissesini 2.3 milyar dolar ödeyerek satın alan ve resmen Mitsubishi’nin en büyük hissedarı olan Nissan’da önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Elektrikli otomobil furyasının hız kazandığı son dönemde genellikle markaların ilk basamak olarak hibrit modelleri tercih ettiğini örneklerle sıkça görme şansımız oluyor. Lakin Nissan, geçtiğimiz dönemde bu süreci tek adımda geçerek modellerini hibrit yerine direkt olarak elektrikli motor versiyonlarıyla sunma planlarının olduğunu açıklamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan markanın Avrupa Ar-Ge sorumlusu Takashi Shirakawa, Avrupa pazarına sunulmak üzere plug-in hibrit yapılı bir model üzerinde çalıştıklarını resmi olarak doğruladı. “Marka olarak önceliğimiz halen elektrikli otomobillerde lakin halen bir köprüye ihtiyacımız var. Nissan olarak Mitsubishi’nin ailemize katılmasından ötürü çok mutluyuz ve onların hali hazırda Outlander’ın hibrit modelleri mevcut. Bizim tasarlayacağımız hibrit model bu modelle aynı altyapıyı paylaşabilir lakin konuyla ilgili tartışmaların henüz başındayız ve net bir karar söz konusu değil.” diyerek tanıtılacak modelin Crossover/SUV standartlarında olacağının sinyallerini verdi.

 

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir