Nikola Motor Company, 4 Yeni Elektrikli Araç Tanıttı

Tesla’nın rakibi Nikola Motor Company, neredeyse “bunlar Tesla’nın” denebilecek yeni araçlarını kamuoyuna sundu.

nikola-elektrikli-kamyon
Nikola Elektrikli Kamyon

Şubat ayı içerisinde duyurduğu üzere Nikola’dan, Tesla’nın tır tasarımına fazlasıyla benzeyen elektrikli tırların gelmesi bekleniyordu.16 Nisan akşamı bu beklenti; Scottsdale, Arizona’da neredeyse çöl denebilecek bir yerde gerçekleştirilen etkinlikte Nikola’nın tamamen elektrik gücüyle çalışan yepyeni araçlarını tanıtmasıyla karşılığını bulmuş oldu.

nikola

Nikola Motor Company’nin CEO’su Trevor Martin; yaptığı konuşma esnasında Nikola Two ve Nikola Tre (Avrupa için) tırlarını, zorlu arazi koşullarıyla beş edebilen Utility Task Vehicle (UTV) aracını ve daha önce hakkında bir bilgi açığa çıkmamış ve bu doğrultuda beklenmeyen bir araç olan Water Adventure Vehicle (WAV) Jet-Ski’yi tanıttı.

niko

1.000 km civarında menzil sunacak olan hidrojen yakıt hücreli tırların şarj süresinin, Nikola’nın kuracağı 700 şarj istasyonunda sadece 15 dakika olduğunu belirten Martin, tırların alıcıları olarak 0 emisyon isteyen yük taşıma şirketlerini belirlediklerini söyledi.

nikola-elektrikli-jetski
Nikola Elektrikli Jetski

0 emisyon ile doğayı kirletmeyeceği gibi sessizliği sayesinde çevreye rahatsızlık vermeyecek olan Water Adventure Vehicle (WAV) için şirketin Powersports departmanının müdürü Jordan Darling, yaptığı konuşmada: “Karada hareket ederken doğayı bozduğumuz gibi su üzerinde giderken de doğamıza zarar veriyoruz. WAV Jet-Ski sayesinde çevreye kötü etkiler bırakmadan su dünyasını keşfetme şansını yakalayacaksınız” dedi.

nicola
nik
nios

kaynak

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir