Porsche Mission e’nin kod adı j1

Porsche’nin yeni tamamen elektrikli arabası için özel bir platform geliştirdiği söyleniyor

mission j1 ile ilgili görsel sonucu
mission j1

Porsche’nin ilk tamamen elektrikli arabasının detayları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. 2020’den önce tanıtılacağı iddia edilen yeni otomobilin “j1” kod adı ile anılacağı ve sıfırdan geliştirilmiş özel bir platform üzerinde yer alacağı söyleniyor. Bu konum porsche’nin ilk elektrikli otomobilinin volkswagen’in ikinci jenerasyon phaeton’u da üzerinde taşıyacak olan yeni platformundan farklı bir platformda yer alacağını gösteriyor.

ön vizyonu geçtiğimiz senenin sonucunda mission e konsepti ile yapılan yeni modelin gelişiminin başlangıcında, geçmişte porsche’nin ürün stratejisi ve boxster modelinin geliştirilmesi ile yetkili olan stefan weckbach yer ediniyor. Sıfır emisyonlu porsche’nin 700 milyon euro’luk yatırım ile birlikte stuttgart-zuffenhausen’da 1.000 yeni iş olanağı yaratacağı söyleniyor.

Porsche mission e konseptinin üretim versiyonunun 531 km’lik menzil sunacak lityum-iyon pil grubuna sahip olacağı söylenirken otomobilin iki elektrik motorundan 600 bg’den fazla güç üretmesi bekleniyor. 0-100 km/s hızlanmasını 3.5 sn’de tamamlaması beklenen yeni modelin, konsept otomobilin porsche turbo şarj sistemine haiz olabileceği de söylentiler arasında. Porsche bu teknolojinin otomobilin pil grubunu 15 dakikada yüzde 80 doldurduğunu açıklamıştı.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir