GMC Hummer’ın Elektrikli Kamyon ve SUV’undan Yeni Görüntüler Geldi

2 dk okuma süresi,

GMC Hummer da elektrikli otomobil pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Firmanın yeni elektrikli kamyonu ve SUV aracı için yeni görseller paylaşılırken araçların resmi tanıtımı sonbahara kaldı. Üretim süreci de 2021’in sonbaharında başlayacak.

Elektrikli otomobiller araç pazarının geleceğini şekillendirecek, buna hiç kimsenin şüphesi yok. Fosil yakıtlar tükeniyor ve karbon salınımını da azaltmak için ciddi bir çaba sarf ediliyor. Bunun sonucu olarak da elektrikli otomobiller öne çıkıyor.

Devasa motorlara sahip devasa araçlarla tanınan GMC Hummer da yeni döneme ayak uydurmaya karar verdiğini gösteriyor. Aslında firma yeni elektrikli pikap kamyonunu 20 Mayıs’ta tanıtacaktı ancak pandemi nedeniyle bu etkinlik ertelendi. Resmi tanıtım tarihi henüz bilinmeyen araç için yeni bilgiler paylaşıldı.

Sonbaharda karşımızda olacak

GMC Hummer Elektrikli

Firmanın yeni elektrikli pikapı ilk olarak bu sonbaharda yüzünü gösterecek. GMC Hummer tarafından yapılan açıklamada aracın üretim takviminin değişmediği ve 2021 yılının sonbaharında üretim sürecinin başladığını ifade etti.

GMC Hummer’ın yayınladığı videoda aracın hatlarını görebiliyoruz ki hiç yoktan iyidir. Aracın yan camlarının ön camdan daha fazla eğime sahip olduğu dikkat çekiyor. Yeni elektrikli pikap, büyük dikkat çekmeyi de başarıyor.

GMC daha önce orijinal elektrikli kamyonun geri dönüşünü ABD’deki meşhur spor etkinliği Super Bowl sırasında yaptığı ve LeBron James’in yer aldığı reklamında duyurmuştu. Aracın bazı teknik özellikleri de biliniyor. Bunlar arasında aracın 1.000 beygir güç üreten motoru ve 3 saniyede 0-100 km/sa hızlanması yer alıyordu.

Yeni elektrikli SUV geliyor

Videoda karşımıza çıkan bir diğer araç ise yine elektrikli platformda üretilen ancak daha geleneksel hatlara sahip olan SUV oldu. Muhtemelen kasıtlı olarak aracın tasarımı Hummer H2’ye benzetildi. 

Hem kamyon hem de SUV çıkarılabilir tavan panellerine sahip olacak. Ayrıca aracın Yengeç Modu adı verilen özelliği oldukça zorlu dönüşleri kolayca yapabilmesine olanak sağlayacak. Firmanın yeni Ultium bataryaları sayesinde araçlar, en üst segmentte 644 kilometre menzile sahip olacak. 

GMC, yeni elektrikli hummer modellerinin üretimine başladığı dönemde sipariş kabul etmeye de başlayacak. Araçlar resmi olarak tanıtıldığında haklarında daha fazla bilgi edinebileceğiz. O zamana kadar firmanın açıkladıklarıyla yetinmemiz gerekecek.

kaynak

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir