Elon Musk, BFR’nin Adının Değiştirildiğini Duyurdu

Bu konu Okaya tarafından 1 sene önce açıldı, 1073 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
Okaya
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 2 sene önce
Konu Sayısı: 180
Yanıt Sayısı: 8
1 sene önce

Elon Musk, BFR’nin Adının Değiştirildiğini Duyurdu

Henüz yapım aşamasında olan BFR’nin (Big Falcon Rocket) adı değiştirildi. SpaceX’in CEO’su olan Elon Musk, roketin yeni adını Starship olarak duyurdu. Starship yalnızca geminin yük ve yolcu taşıyan kısmının ismi olacak. Starship’i Dünya’nın yer çekiminden kurtaracak roketin adı ise Super Heavy olarak belirlendi.Böylelikle; SpaceX’in yeni uzay aracının tam adı Starship Super Heavy oldu.

Renaming BFR to Starship

— Elon Musk (@elonmusk) 20 Kasım 2018

Technically, two parts: Starship is the spaceship/upper stage & Super Heavy is the rocket booster needed to escape Earth’s deep gravity well (not needed for other planets or moons)

— Elon Musk (@elonmusk) 20 Kasım 2018

Duyuruyu Twitter’dan açıklayan Musk, bir takipçisinin ”Yıldızlararası bir görev gerçekleştirmeyen bir uzay gemisi, ‘Starship’ olarak adlandırılamaz” yorumuna, ‘’Sonraki sürümleri yapacak’’ yanıtını verdi. Bu yanıttan da anlaşılacağı üzere Musk ve şirketin hedefinde yıldızlararası yolculuk var. Ancak bu durumun gerçekleşmesi için oldukça uzun bir süre beklememiz gerekiyor. SpaceX, uzun süre önce tanıttığı BFR (Big Falcon Rocket) yani yeni adı olan Starship ile uzaya bakış açısını değiştirmeyi amaçlıyor.
Şu an aktif olarak üretimi yapılan roketin, 2020 yılından sonra Falcon 9 ile Falcon Heavy roketler ve Dragon kapsülünün yerini alması amaçlanıyor. Bu roketle 2022 yılında kızıl gezegen Mars‘a ilk kargo görevini yapmak isteyen şirket, bu amacı için ilk uçuş testine hazırlanıyor. Bu arada roketin dünya içerisinde yolcu taşıma amacı da bulunuyor. Şirket, daha önce 12 saat süren Londra – Hong Kong arasını 34 dakikaya indirmeyi hedefliyor. Kaynak: beyinsizler.net

Aramıza Katılıp Cevap Eklemek için Giriş Yapmalısınız.
Topluluk
  • mtnndrglbnzr
  • obisoft
  • Okaya
  • sonradangelenler
  • toprock
  • BigBoss
  • ototesla
Bildirimler

e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 13 aboneye katılın

Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (2)
  • Petawatt (PW) (2)