Maserati’nin Yeni Üstü Açılır Elektrikli Otomobili GranCabrio Folgore İlk Kez Görüntülendi

Maserati’nin yeni elektrikli cabrio otomobili GranCabrio Folgore’nin ilk görüntüleri ortaya çıktı. Otomobil GranTurismo Folgore’nin üstü açılır modeli olarak tanıtıldı.

1914 yılının sonunda Ernesto, Ettore ve Alfieri Maserati’nin kurduğu küçük otomobil fabrikası Maserati, günümüzde dünyanın en bilinen lüks otomobillerinden bazılarını üretiyor. Tarihi boyunca Ghibli, MC12 ve Quattroporte gibi efsaneler, üreten İtalyan devi, geçtiğimi aylarda ilk tamamen elektrikli otomobillleri Grecale Folgore ve GranTurismo Folgore’yi tanıtmıştı.

Tabii ki Maserati elektrikli otomobil dünyası için iki araçtan fazlasını düşünmüş ve hem elektrikli hem de cabrio olmasıyla dikkat çeken yeni otomobili GranCabrio Folgore’yi üretmek için kolları sıvamıştı. Bugün ise bu yeni otomobil ilk kez yollarda görüldü.

1200 beygirlik bir elektrikli canavar

Maserati

Bugün Maserati tarafından paylaşılan görüntülerde, yeni GranCabrio Folgore’nin ilk test görüntülerini paylaştı. Aslında GranTurismo Folgore’nin tamamen aynısı olan bu model, üstü açılır bir tasarıma sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Aracın teknik özelliklerine baktığımızda ise biri önce, biri ortada ve biri de arakda olmak üzere 3 elektrikli motordan oluşan otomobilin, her bir motorunun 402 beygir güç sağladığını görüyoruz. Otomobilin toplam gücü ise 1.206 beygir ve 1.350 Nm tork olarak belirtildi. 83 kWh kullanılabilir batarya ile satışa sunula GranCabrio Folgore, bataryası tükenene kadar devamlı olarak 751 beygir güç verebilecek şekilde tasarlanmış.

Aracın 0-100 km/s süresi ise sadece 2.7 saniye. Bu teknoloji harikası aracın son hızı ise 319 km/s ile sınırlandırılmış durumda.

319 km/h
Maserati Elektrikli

GranCabrio Folgore’nin iç tasarımı hakkında henüz bilgiler verilmese de aracın 2023 yılında tanıtılacağı iddia ediliyor. Aracın fiyatı ise gizemini korumakta.

kaynak

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir