Yerli Otomobil Bataryaları Erzurum’da Üretilecek

Türkiye yerli otomobil için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde çalışmalara hız kesmeden devam ediyor.Cumhurbaşkanının açıkladığı ve yerli otomobil üretiminde aktif rol oynayacak 5 dev şirketlerden birisi olan GERSAN Elektrik A.Ş batarya ünitelerinin üretimi için harekete geçmiş durumda.

Proje’de önemli bir rol alan GERSAN Elektrik A.Ş Erzurum’da yerli otomobilin elektrik gücünü karşılayacak batarya birimlerinin üretilmesi amacı ile Fabrika kurulacağını belirtti.

AKP Erzurum Milletvekili olan Mustafa Ilıcalı’dan gelen açıklamalar ise, yerli ve milli bir otomobil üretimi için gerçekleştirilen eylemlerin şu an altyapı bazında gerçekleştirildiği ve Erzurum’un yerli otomobil üretiminin gerçekleştirilmesi noktasında önemli bir rol oynaması için önemli girişimlerde bulunduğunu belirtti.

 

“Bu karar, şehrimiz ve bölgemiz için çok önemli bir adım. İlgili kurum ve kuruluşlarımıza ve GERSAN Elektrik AŞ’ye, hemşehrilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bölgemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”

 

3 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir