Tesla Model 3 En Ucuz Elektrikli Otomobil Olacak

Tesla model 3 en ucuz elektrikli araç olacak.

model 3 ile ilgili görsel sonucu
model 3

Bu izahat tesla motor’sun ceo’su elon musk’tan geldi. Benzinli, dizel ve lpg yakıtları ile hareket eden araçları reddederek ancak elektrikli araç üretimi meydana getiren tesla motors yeni model 3 için 31 mart’ı işaret etti.

 

Sınıfında yer alan audi a4, mercedes c serisi ve bmw 3 serisine elektrikli motoru ile rakip olacak olan tesla model 3 için 35.000 dolar fiyat etiketine sahip olacağı iddiası da yer ediniyor. Amerika merkezli olan tesla motors, model 3’ü ülkesindeki teşvik primleri ile 25.000 dolardan da satışa sunulabilir.

önümüzdeki ay tanıtımı yapılacak olan tesla model 3 için tesla motors panasonic ile ortak bir batarya şirketi de kurdu. Daha kısa şarj süresi ile daha uzun mesafe kat etmek isteyen tesla motors gigafactory batarya fabrikası ile bataryalarını da kendisi üreterek yatırımlarını artırıyor.

Tesla motors kurulduğu günden beridir yaptığı yatırımlar ve ürettiği vasıtalar ile gündeme gelirken 2015 seneı süresince 25.000 adet satılan model s, firmanın %30’luk hissesini oluşturuyor. Tesla motors 2015’in son çeyreğinde yaptığı satışlarla 179 milyon dolar gelir de yakaladı.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir