Tesla Mobile Cep Telefonu

Tesla Cep Telefonumu geliyor

Tesla’nın bu aralar üreteceği ilk akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığı haberleri yayılmaya başladı. Ne zaman çıkacağı ve geliştirme aşaması resmi olarak başladımı şu an için net bir bilgi yok.

Tesla Mobile Özellikleri

Aslında Tesla Mobile diye bir  isim şu an itibariyle yok, bu ismi ben uydurdum. Duyumlara göre telefonun ismi Tesla Quadra olarak düşünülmekte, hangi işletim sistemini kullanacağı da belli değil, yoksa kendi işletim sistemini mi geliştirir şu aşama da belli değil.

Telefonun şu anda geliştirilme aşamasında olduğunu bende düşünmekteyim, samsung, apple gibi firmaların hegamonyasına belki taş koyar, Elon Musk çok zeki bir kişi, eğer girişim tutarsa Tesla Mobile amiral gemisi bile olabilir.

Tesla’nın güneş ve alternatif kaynakları kullanması her zaman önde gelmiştir, muhtemelen üretilecek telefonu da alternatif enerji kaynakları ile donatılmış olacak, mesela güneş enerjisi ile uzun süreli kullanım, rüzgar paneli aparatı, Tesla cep telefonuna özel olarak kullanılan sensörlerle alternatif enerji çalışmaları, Tesla otomobillleriyle uyumlu bir cep telefonu olabilir.

Umarım erken dönemde üretime başlanır ve Tesla otoların fiyatlarının da ucuzlamasıyla birlikte herkes tarafından kullanılabilir bir ürün haline gelir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir