Tesla Araçların Dokunmatik Ekranlarına Cuphead Oyunu Geliyor

Tesla araçların ekranlarına retro grafiklere sahip bir oyun ekleniyor.

tesla-cuphead-ototesla-oyun

2014 yılında duyurulan ve resmi olarak 29 Ekim 2017 tarihinde piyasaya sürülen Cuphead oyunu, fazlasıyla basit gibi görünen ancak bir kere içine girildiğinde çıkışı neredeyse imkansız olan bir platform oyunu. Tesla ise bu oyunu elektrikli araçlarının dokunmatik ekranlarına getirmeyi planlıyor.

Studio MDHR tarafından geliştirilen ve yakın zamanda Xbox One ve PC platformlarında 3 milyon satışa ulaşan Cuphead’in göze oldukça tanıdık gelen başkahramanı, 1930’lu yıllarda yayınlanan bir karikatürden esinlenerek oluşturulmuş. ABD merkezli video oyunu ve eğlence sitesi IGN tarafından yayınlanan bir habere göre ise Cuphead, çok yakında Tesla’nın Model 3, Model S ve Model X araçlarına geliyor.

Bahsi geçen araçların beyni olarak ifade edilen büyük dokunmatik ekranları aynı zamanda güçlü yonga setlerine de sahip. Cuphead oyununun bu ekranlar aracılığıyla kullanıcının eğlencesine sunulması planlanıyor. Şirketin CEO’su Elon Musk ile konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

“Cuphead üzerinde çalışıyoruz. Oyunun geliştiricileri bunu hayata geçirmemizde yardımcı oluyorlar. Güzel ve eğlenceli bir oyun ancak delicesine zor hem de sadistçe. Küçük sevimli bir Disney parçası gibi duruyor.”

kaynak

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir