Hitachi, Elektrikli Oto Motoru Üretiyor

Hitachi Otomotiv Elektrik Motor Sistemleri

motor
Hitachi elektrikli motor

Hitachi, çevre dostu araçların üretimini artırmak için bir hükümet girişiminde bulunmayı amaçlayan 2020 mali yılı içerisinde en kısa sürede Çin’de elektrikli otomobil motorlarını devreye sokacak.

Hitachi Otomotiv Elektrik Motor Sistemleri, Hitachi Otomotiv Sistemleri ve Honda Motor’un ortak girişimi olan Guangdong Eyaletinde, melez araçlar da dahil olmak üzere elektrikli araçların motorlarının üretimine yönelik bir birim kurdu.

88.000 metrekarelik arsa üzerinde inşa edilecek üretim tesisleri için harcamalar ve kapasite açıklanmadı. Nisan 2020’den başlayarak mali yılda başlayabilir. Hitachi, Japonya ve ABD’de benzer siteler de işletiyor.

Yeni girişim uyarınca, otomobil üreticileri yakında en azından toplam enerji üretimine dayalı yeni enerji araçlarını üretip satmaları istenecek. Bu araçlar, daha uzak mesafeler için çalışan modeller gibi faktörler için yapılan ayarlamalarla 2019’da üretimin% 10’unu, 2020’de ise% 12’yi hesaplamalı.

Global otomobil üreticileri, Çin’deki yeni enerji araç işletmelerini yenileme planlarını belirttiler.

Otomobiller için lityum iyon pil sistemini de üreten Hitachi Automotive Systems, 2020 mali yılında 2016 mali yılı seviyesinden satışları % 260 oranında artırmayı amaçlıyor.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir