Boring Company tünellerinin testi başladı

Boring Company Tünellerinin Testi Başladı

Elon Musk’ın tünel kazmak için açtığı şirketlerden olan Boring Company, amacına ulaşmaya çok yakın. Yayınlanan son video, bu tünellerden Tesla Model X’in büyük bir hızla geçtiğini gösteriyor.

Boring Company Tünellerinin Testi Başladı: İlk Yolcu Tesla Model X

Elon Musk, en büyük şirketlerinden olan Tesla’yla büyük sorunlar yaşasa da SpaceX, Boring Company gibi şirketler sorunsuz bir şekilde yollarına devam ediyor. Yerin altına tüneller kazarak trafik sorununu kökünden çözmeyi hedefleyen Boring Company şirketi, bu konuda çok ciddi adımlar atmaya başladı. Şu anda Amerika’nın Los Angeles şehrinin altında tünel kazan Musk, bu tünellerde Tesla Model X aracını test etti.

Kırmızı renkli Tesla Roadster’ı uzaya göndererek dünyanın en yüksek maliyetli araba reklamını yapan Musk, bu sefer de bir diğer şirketi olan Boring Company aracılığı ile Tesla reklamı yapmış oldu. Tünelin içinde bulunan raylar sayesinde yolculuk yapan Model X, geleceğin yolculuk standartlarını ilk test eden araç olmuş oldu.

Normal yollar tıkandığında bazı noktalardan yer altına indirilecek araçlar, daha hızlı bir şekilde yolculuk yapabilecekler. Normalde şehir içinde izin verilen hızların çok daha yukarılarında seyahat etmeye olanak tanıyacak tünellerin, gelecekte tüm dünyada etkin bir biçimde kullanılması bekleniyor.

Tesla’nın kötü tablo çizmesi, Musk’ın diğer şirketlerini de kötü etkiliyor. Dünyayı daha iyi bir yer yapmaya çalışan bu şirketleri ilerleyen yıllarda çok daha büyük başarılara imza atmış bir şekilde görmek isteriz.

kaynak

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir