Bayanların otomobil tercihi Top 10

Erkeklerin araba tercihleri ile kadınların araba tercihleri çok farklı. Kadınlar araba tercih ederken akıllarından neler geçiyor, nasıl bir model almayı istiyor. 

Kadınların araç tercihlerinde en önemli şey güvenlik.  Kadınlar erkeklere  oranla daha çok kaza yapmakta ancak kadınların yaptığı kazalar erkeklerin yaptığı kazalara göre çok daha az hasarlı.  Bu kazaları oluşturan en önemli unsur park ederken oluşan kazalar.  Kadınlarının araba seçerken dikkat ettiği bir diğer husus ise kolay park edebilmesi.  Bu nedenle kadınlar erkeklere göre daha küçük araçları tercih ediyor. Otomatik park seçenekli araçlar bu konuda ayrıca bir tercih sebebi olabilir. Kadınlar daha çok yuvarlak hatlı araçları tercih ediyor. 

Kadınların en çok beğendiği araç modellerini sıralarsak.

1.Nissan Micra

Bu araç bayanların en çok tercih ettiği modellerdendir. Benzinli ve dizel seçenekleri ile hidrolik direksiyon ve otomatik olmayan şanzıman ile küçüklüğü ile de bayanların gözdesi olmuştur.

2.Honda Jazz

Direksiyon olarak hidrolik olması bunun bayanlar tarafından tercih edilmesindeki ilk sebeptir. 6 ileri şanzıman ile tercih edilecek şık bir araçtır. 

3.Hyundai Getz

Bu araç özellikle yakıt bakımından tercih edilen ve bayanların ufak araç sevmesinden dolayı ön plandadır. 

4.Mini One

Bu mini ailesinin kibar ve zarif aracı genel olarak bu modeli bilen çoğu bayanın hayalidir. Bu araç çok tatlı bir bayan aracı diye hitap edilmektedir. 6 ileri şanzımanı vardır. Benzinlidir.

5.Audi A3

Bu araç modelinin 2 çeşidi vardır. Bir tanesi sedan öteki ise sport olarak geçmektedir. Marka olarak biraz pahalı bir araçtır. Ancak fiyat biraz fazla gibi gelse de kullanım olarak tasarım olarak çok güzel bir araçtır. 

6.Alfa Romeo Mito

Alfa Romeo ailesinin bir yeni üyesi olarak Mito çok şık bir tasarıma sahiptir. Tek kapı diye bahsedilen aslında  4 kapı ve 2 kapı şeklinde olan araba şekillerinden 2 kapılı olandandır. 5 ileri şanzımana sahiptir. 

7.Citroen C1

Citroen grubunun bayanlar için en ideal olan araçlarındandır. Bu araçta AirScape denilen cam tavan bulunmaktadır. 4 kapılıdır. 5 ileri şanzıman mevcuttur. 

8.Volkswagen Polo

Bu araç Volkswagen ailesinin en sade modellerinden biridir. Konfor, rahatlık, güven olarak tercih edilecek araçlardan birtanesidir. Bayanların da sevdiği bir araçtır.

9.Toyota Yaris

Fiyat olarak düşüı olmamasına rağmen yine de satılan bir araçtır. 

10.Peugeot 3008

 

Bayanların tercih etmesinde bütün erkeklerin şaşırdığı tek araçtır. Genelleme olarak baktığımızda seçilen modellerin dışarısında kalır. Peugeot ailesinin jip grubunun aracıdır. 6 ileri şanzıman vardır. 4 kapılıdır. 

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir