Adidas, Güneş Enerjisiyle Şarj Olan Doğa Dostu Kablosuz Kulaklık Geliştiriyor

Almanya merkezli spor giyim ve aksesuar üreticisi Adidas, ürün gamına çevre dostu bir teknolojik ürün ekliyor. Firma, güneş enerjisiyle şarj olan ve geri dönüştürülmüş materyallerden kablosuz bir kulaklık geliştiriyor.

Daha iyi bir gelecek için başlatılan bir hareketin bir parçasıymış gibi hissetmek istersen, ihtiyacın olan kulaklık bu.“ AdidasRPT-02 SOL adını verdiği doğa dostu kulaklığını piyasaya bu sloganla sürecek. Spor giyim devi, bu projesini Zound Industries ile birlikte geliştirdi. Zound Industries hâlihazırda Marshall ile de iş birliği yapmakta. Birçoğumuzun bildiği üzere Marshall da üst seviye kulaklıklar üretmekte.

Peki Adidas RPT-02 SOL neden bu kadar ilgi çekici? Bunun birinci sebebi, bu kablosuz kulaklığın güneş enerjisiyle çalışan bir bataryaya sahip olması. Kulaklık güneşten güç alacak ancak cihazı güneş altında bekletmek gibi bir zorunluluk yok. Geliştiricilerin iddiasına göre RPT-02 SOL, tüm ışık kaynaklarından şarj olabilecek. Buna kapalı ortamlardaki ışıklar da dahil.

Tek Şarj ile 80 Saat Kullanım Süresi

Güneş Enerjili Kulaklık

Gece vakti elektrikler de kesildiyse ne yapacağım derseniz onun da çözümü var. Kulaklığı normal bir şekilde USB Type-C girişi aracılığıyla da şarj etmek mümkün. Tek bir şarj 80 saatlik kullanım süresi sunmakta. Cihazda şarj sürecinin yoğunluğunu gösteren bir ışık da mevcut.

Adidas RPT-02 SOL’un bir diğer özelliği de geri dönüştürülmüş materyallerden üretilmiş olması. Mesela plastik kısımlar geri dönüştürülmüş klimalardan, araba farlarından ve plastik şişelerden üretilmiş. Cihazın kumaş detaylı kısımlarında ise geri dönüştürülmüş polyester kullanılırken paketlemede de yine geri dönüştürülmüş kâğıt kullanılmış.

2022 yılının ilk yarısından önce çıkacağı düşünülmeyen Adidas RPT-02 SOL’un muhtemelen yurt dışında 199 ila 299 dolar civarında bir fiyat etiketi olacak. Cihaz hakkında fazla bir detay bulunmasa da aktif gürültü önleme özelliğine sahip olmayacağı bilinmekte.

kaynak

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir