Açmak İçin Kaydırın Özelliği Tesla Roadster’a Geldi

Tesla, Roadster ile birlikte kapı kollarına veda etmiş durumda. Aracın kapısını açmak için basit bir parmak hareketi ile araca dokunmanız yeterli oluyor.

tesla-kaydirin
Tesla Açmak İçin Kaydırın

Tesla, geçtiğimiz günlerde Autonomy Day adlı bir etkinlik düzenledi ve etkinlik sırasında pek de göze batmayan bir misafir de bulunuyordu; Tesla Roadster. Tesla’nın süper spor otomobili olacak Roadster, henüz piyasaya sunulmuş değil ancak Hamid Shojaee aslı bir Twitter kullanıcısı, araçla ilgili dikkat çekici bir özelliği video olarak paylaştı.

Halihazırda bir Tesla otomobile sahipseniz aracın güvenlik kilidi olarak akıllı telefonunuzun biyometrik güvenliğini kullanabiliyorsunuz. Tesla, Roadster modeli ile birlikte güvenliği bir üst seviyeye taşıyarak Tesla Roadster’dan kapı kolunu kaldırıyor. Bunun yerine aracın B sütununda parmağınızı yukarıdan aşağı kaydırdığınızda kapı açılıyor.

Hamid Shojaee’nin videosunda söz konusu kapı açma yönteminde herhangi bir parmak izi okuyucu görünmüyor ancak Tesla’nın kapıları parmak izi ile açmayı mümkün kılması çok da fütüristik bir özellik olmayacaktır. Aşağıdaki bağlantıda Tesla Roadster’in kapı açma yöntemini ve aracın içinde kısa bir gezintiyi izleyebilirsiniz.

kaynak

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir