60 Bin Dolarlık Tesla Model 3 ile 295 Bin Dolarlık Porsche 911 GT2 RS Kapışması

60 bin dolarlık bir sedanın neredeyse 300 bin dolarlık bir spor otomobil karşısında şansı olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak Tesla’nın yanıtı sizi şaşırtacak.

tesla-porche
Tesla vs Porche 911 GT2

Elektrikli motora sahip bir sedanın, asfalt katili bir süper spor otomobile karşı şansı nedir? Bu sorunun yanıtı, Formula 1 pilotu Nico Rosberg’in bu ayın başlarında yayınladığı video ile ortaya çıktı. 60 bin dolarlık Tesla Model 3 Performance, 295 bin dolarlık Porsche 911 GT2 RS ile bir kalkış yarışında karşı karşıya geldi.

Yarışa geçmeden önce iki aracı da tanımak gerekirse; Porsche 911 GT2 RS, arkadan itişli, 700 beygir gücünde 3.8 litrelik turbo şarjlı bir düz 6 motora, 7 ileri otomatik şanzımana sahip bir spor otomobil. Tesla Model 3 Performance ise dört çekişli, 0’dan 100 km/s hıza 3.2 saniyede çıkmasına müsade eden bir elektrikli motora sahip bir sedan.

Tesla Model 3 Performance daha çok doğa dostu ve konfor sever aileler için üretilmiş bir araç. Porsche 911 GT2 RS ise asfaltların dayanıklılığını ölçmek isteyen hız tutkunları için geliştirilmiş bir canavar. Peki kalkış yarışının galibi kim dersiniz? İpucu vermek gerekirse; kaybeden tarafın kazanandan neredeyse 5 kat daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

TESLA VE PORCHE 911 KAPIŞMASINI İZLEMEK İÇİN TIKLA

kaynak

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir